Gjermania gjen sulmues dhe “peshkon” Meksikën

Pritej fitore dhe ajo erdhi, 3-1 kundër Kamerunit. Gjermania ka bërë detyrën dhe ka kaluar në gjysmëfinaleve Kupës së Konfederatave, duke fituar grupin e vet, para Kilit, që barazoi me vuajtje 1-1 kundër Australisë dhe u kualifikua.

Pjesa e parë pati raste, por jo gola, në ndeshjen e Gjermanisë, që shpërtheu në pjesën e dytë.

Demirbaj në të 48-tën e zhbllokoi, Kameruni mbeti me 10 lojtarë në të 64-tën dhe Verner dyfishoi pak më vonë. Abubakar shkurtoi në të 78-tën, por Verner mbylli gjithçka tre minuta më vonë. Pikërisht Verner ishte zbulimi i ndeshjes dhe sulmuesi i talentuar fiton shumë pikë në renditjen e trajnerit Lëv.

Tani Portugali-Kili dhe Gjermani-Meksikë, Europa kundër amerikano-latinëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online