Gabigol, drejt huazimit te Sportingu

0

“Martesa” mes Interit dhe talentit brazilian Gabigol është në një fazë delikate. Mediat italiane bëjnë me dije se e ardhmja e tij mund të jetë larg zikaltërve, teksa menaxherët e tij po punojnë për transferimin e sulmuesit tek Sportingu Lisbonës.

Gjithsesi, ky nuk pritet të jetë një “divorc” përfundimtar, por vetëm një pauzë reflektimi. Sipas “internews”, braziliani shpresonte të qëndronte te Interi për të bindur Spaletin se ishte i vlefshëm për këtë ekip. Por në fund ai duket se ka pranuar të huazohet në Portugali për të fituar më shumë eksperiencë evropiane.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.