Fuqia e parasë/ Mançester Siti ka shpenzuar më shumë para për mbrojtës këtë sezon se sa kundërshtari tyre në gjithë historinë e klubit

0

Mançester Siti u përball mbrëmjen e djeshme me Bërnleit në ndeshjen hapëse të Premoer Ligës. Diferencat mes ekipeve ishin të mëdha dhe kjo u vu re edhe në rezultatin 0-3 në favor të “qytetarëve”. Një rezultat që pritej, duke ditur fuqinë ekonomike dhe teknike të Sitit.

Sheikët kanë shpenzuar miliarda paundë ndër vite për të ngjitur Mançesterin në majën e Anglisë dhe të Europës. Për të kuptuar më tepër fuqinë e parasë mjafton të përmendin një statistikë për të dy skudrat. Mançester Siti këtë sezon ka shpenzuar 424 milionë paundë vetëm për mbrojtësit që ka në pronësi këtë sezon, ndërsa Bërnlei ka shpenzuar gjithsej 360 milionë paundë në gjithë historinë e klubit. Diferenca të frikshme./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online