FSHF surprizon fëmijët e Shtëpisë së Foshnjës në Durrës, Presidenti Duka: Urojmë festat e fundvitit për të gjithë shqiptarët!

Krishtlindja dhe viti i ri po troket! Është një nga festat më të shumëpritura në të gjithë botën nga të gjithë njerëzit, e kryesisht nga fëmijët. Në prag të këtyre festave kaq magjike, Federata Shqiptare e Futbollit ka surprizuar të gjithë të vegjlit e “Shtëpisë së Foshnjës” në Shkozet të Durrësit me disa dhurata simbolike, teksa organizoi edhe një festë simbolike me animatorë.

Kreu i qeverisë së futbollit shqiptar, Armand Duka vizitoi këtë të shtunë Shtëpinë e Foshnjës dhe shpërndau dhurata për të gjithë fëmijët, teksa gëzimi dhe emocionet e vogëlushëve ishin të mëdha, ndërsa dhuratat simbolike dhe festa e organizuar nga Federata e Futbollit solli një ditë ndryshe për fëmijët e vegjël.

Më këtë rast Presidenti Armand Duka falënderoi të gjithë stafin që kujdeset për këta fëmijë dhe i krijojnë vogëlusheve kushte të mira, ndërsa i uroi festat e fundvitit të gjithë shqiptarëve.

“Në radhë të parë dua të falënderoj të gjithë stafin që punon me këto fëmijë sot, drejtoreshën kryesisht dhe edukatoret që i krijojnë kushtet fëmijëve në këtë shtëpi vërtetë simpatike me kushte të mira. Kuptohet që jemi në një moment feste dhe në mënyrë simbolike kemi zgjedhur jo për herë të parë, por për herë të dytë Shtëpinë e Fëmijës në Durrës për t’i uruar Gëzuar Vitin e Ri dhe për të shpërndarë disa dhurata simbolike për t’i uruar festat atyre festat dhe të gjithë fëmijët e Shqipërisë.

Urojmë që të kenë një jetë sa më të mirë në 2023, sa më shumë shëndet, të rriten në mënyrë sa më normale dhe të kenë sa më shumë suksese, jo vetëm fëmijët e ‘Shtëpisë së Fëmijës’ në Shkozet, por të gjithë fëmijët e Shqipërisë dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë. Edhe njëherë dua ta falënderoj drejtoreshën për mundësinë që na dha dhe për këtë festë”, – tha Presidenti Duka nga Shtëpia e Foshnjes në Durr?s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online