(Fotot) Turpi i pakuptimtë, kufiri i huaj bllokon vetëm shqiptarët!

0

Ultras Guerrils, pas 10 orësh rrugë dhe thuajse 900 kilometrash të përshkruar, në mënyrë të pakuptimtë, janë ndalur në kufirin bullgar, duke mos u lejuar të shkojnë në destinacionin e tyre, Burgas, për të ndjekur sfidën Botev-Partizani…

Vetëm një javë më parë, në shumë ndeshje, tifozeria mike, duke nisur me bullgarët në “Selman Stermasi”, kanë qenë të pranishëm dhe askush s’i ka penguar. Këtu nuk po flasim për nëngrupe apo tifozë të nisur nga qytete të tjera, por nga qyteti i ekipit që përfaqësojnë… Në albumin e mëposhtëm, mund të shihen transfertat e shumë tifozerive, ndërsa sot “Ultras Guerrils” iu mohua e drejta e tyre demokratike…

Ndërkohë, qeveria shqiptare vazhdon të flasë dhe vetëm flasë, me kryeministrin Rama që kthen mesazhe në facebook, por që kur bëhet fjalë për të mbrojtur shtetasit e tyre, harron passëord e facebook… Turp!

Tifozet e Botevit ne Tirane
Tifozet e Jagellonias ne Gjeorgji
Tifozet e Sutjeska ne Bullgari
Tifozet e Olimpik Ljubjana ne Finlande
Tifozet e Altah ne Gjeorgji
Tifozet e Sajrajevos ne Moldavi
Tifozet e Ruzumberokut ne Serbi
Tifozet e Pelisterit ne Poloni
Tifozet e Vaduzit ne Uells

 

Tifozet e Osijekur ne Andorre
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online