FOTOGALERI | 10 yjet që lanë futbollin në 2018-ën

0

Në vitin që lamë pas, shumë emra të mëdhenj që kanë shkruar histori në sportin e futbollit, braktisën njëherë e përgjithmonë fushat e blerta. Nga Rafa Markes, te Per Mertesaker dhe Rafael Van der Vart.

Ne Fotogalerinë e mëposhtme janë përzgjedhur 10 lojtarët më emër që u tërhoqën nga sporti gjatë 2018-ës.

 

Rafa Markez – Mbrojtësi meksikan la futbollit pas Botërorit “Rusi 2018”. Një ndër legjendat e kombëtares meksikane me 110 aktivizime. Kulmin e karrierës e ka pasur te Barcelona, ku luajti për 7 sezone (2003-2010).
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.