FOTo/ “Ujqërit e dëborës” me stërvitje ndryshe në Superiore, sfida me Partizanin i gjen në… “habitatin” e tyre

0

itën e nesërme do të luhet java e 14-të, ku një prej tyre është edhe sfida Skënderbeu-Partizani. Teksa temperaturat mjaft të ftohta kanë kapluar Shqipërinë, skuadra korçare ka zgjedhur një metodë të veçantë për të zhvilluar stërvitjen.

Si rrallë në ndonjë skuadër tjetër, lojtarët e Skënderbeut kanë zhvilluar teknikat e tyre në dëborë, duke dalë kështu në habitatin e tyre. Ndoshta kjo është dhe mënyra e trajnerit të Skënderbeut për t’i treguar se jo më kot quhen “ujqërit e dëborës” dhe pavarësisht problematikave të shumta të klubit janë gjithmonë gati për të luftuar./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Image may contain: 2 people, people playing sport and outdoor, text that says "SINCE 1909 sport kfskenderbeu.al"

Image may contain: 2 people, people playing sport, people standing, people on stage and outdoor, text that says "SINCE 1909 uhisport uhisport NAD kfskenderbeu.al"

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor, text that says "SINCE 1909 7 kfskenderbeu.al"

Image may contain: 1 person, playing a sport, shoes, text and outdoor

Image may contain: 3 people, people playing sport, text that says "SINCE 1909 sport kfskenderbeu.al"

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.