FOTO/ Titullar dhe bindës në lojë, futbollisti shqiptar renditet krahë më të mirëve të kampionatit

0

Endri Çekiçi po kalon një fomrë tejet pozitive në Turqi, ku menjëherë ka zënë vendin e titullarit. Lojtari shqiptar luan në radhët e Ankarauçusë, skuadër me të cilën ka bindur në fushën e lojës. Java që lamë pas ka shenjuar një tjetër paraqitje pozitive për talentin e Kombëtares shqiptare, i cili merr edhe vlerësime nga mediat në Turqi.

Endri Çekiçi është renditur përkrahë më të mirëve të kampionatit turk. Mesfushori 24-vjeçar përfshihet në formacionin e javës në Superligën turke, duke dëshmuar kështu aftësitë e tij në një kampionat të vështirë si elita e Turqisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.