FOTO/ Shqiptarët marrin vlerësime në Europë, zënë vend në formacionin më të mirë ne Serie A dhe në Kroaci

Fundjava që lamë pas ishte mjaft pozitive për futbollistët shqiptarë, që kanë marrë vlerësime të mëdha për paraqitjet e zhvilluara në fushën e lojës. Për këtë arsye emrat e tyre zënë vend në 11 më të mirët e javës. Nedim Bajrami renditet mes më të mirëve në Serie A, teksa me asistin e tij solli përmbysjen e rezultatit për Empolin.

Ndërkohë legjionarët shqiptarë kanë arritur të lënë gjurmë edhe në Kroaci. Albi Doka dhe Enis Çokaj dhuruan nga një asist secili në ndeshjet e fundit përpos lojës pozitive të zhvilluar përgjatë 90 minutave. Kjo ka bërë që dy lojtarët shqiptarë ta gjejnë veten në formacionin e javës për kampionatin kroat./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online