Foto/ Radas ndez motorët, nis puna me Laçin!

0

Marko Radas nuk ka humbur kohë dhe menjëherë është “zhytur” në realitetin e ri dhe të përkohshën. Mbrojtësi i Skënderbeut, që është huazuar për turin e dytë të Europa League me skuadrën e Laçit, që eliminoi Anorthosisin në raundin e parë, dëshiron që të jetë në 100% për dy sfidat ndaj norvegjëzëve të Moldes.

Megjithatë, eskperienca e kroatit është deçizive në një grup me shumë të rinj dhe pikërisht është kjo ajo që kurbinasit kërkojnë nga 34-vjeçari.

Kujtojmë që nuk është hera e parë që Skënderbeu huazon lojtarë në ekipet e tjera për Europën. Më parë ka ndodhur me Sabien Lilajn, Fukuin dhe Latifin te Kukësi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.