FOTO/ Hoteli me 5 yje që i mundëson kinema private, pishinë dhe 6 restorante, 17 mijë paund nata e rrethojnë Mesin me luks

0

Lionel Mesi ka siguruar një kontratë 2-vjeçare me PSG-në, ku do të sigurojë një pagë stratosferike në sezon. Sigurisht që parëtë nuk i mungojnë dhe ylli i ri i Parisit ia lejon vetes rehatinë maksimale. Mesi e rrethon veten dhe familjen e tij me luks në kryeqytetin francez. 6 herë fituesi i Topit të Artë është duke qendruar në hotelin me 5 yje, “Le Royal Monceau”, ku shpenzon një shifër prej 17 mijë paundësh në natë.

Me një sasi të tillë parash sulmuesit argjentinas nuk i mungon asgjë. Një kinema private, pishina dhe 6 restorante modern janë të gjitha në dispozicion të tij. Më parë në këtë hotel ka qendruar edhe Neymar, si dhe emra të njohur si Robert De Niro, Walt Disney apo Winston Churchill./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.