FOTO/ Dueli i zjarrtë edhe në shkallët e stadiumit, skocezët u tregojnë ultrasve serbë shqiponjën shqiptare

0

Mbrëmjen e djeshme Rangers dhe Crvena Zvezda janë përballur në Beograd në një ndeshje të vlefshme për Europa League. Klubi serb ka fituar me rezultatin 2-1, por në fund kualifikimi për në çerekfinale i takoi Rangers-it.

Sfida ka qenë e zjarrtë edhe në tribuna, ku nuk kanë munguar provokimet. Tifozeritë e të  dyja skuadrave janë përleshur edhe fizikisht jashtë stadiumit. Ndërkohë një prej tifozëve të ultrasve skocezë u ka treguar serbëve të Delijes shqiponjën me dy krerë, simbol të shqiptarëve./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.