Formati i Serie A pranë ndryshimit, predidenti i Federatës Italiane këmbëngul për tjetërsimin e kampionatit

Serie A mund të ndryshojë në sezonet në vijim. Më datë 21 korrik do të diskutohet në asamble për të ndërhyrë në formatin e elitës së futbollit italian. Është pikërisht presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gravina, ai i cili këmbëngul për tjetërsimin e kampionatit.

Gravina kërkon që të shkurtohet numri i skuadrave pjesëmarrëse në Serie A, ku nga 20 që marrin pjesë aktualisht të jenë 18 ato që mund të luajnë në këtë ligë. Ulja e numrit të ekipeve besohet se mund të rrisë më tepër konkurencën. Gjithashtu hipoteza të tjera janë ato shtimit të “play off”-ve dhe “play out”-eve./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online