Formacionet zyrtare | Flamurtari me surpriza, Cungu befason me mesfushorin

0

Ilir Daja dhe Armando Cungu kanë zbardhur formacionet për ndeshjen më të shumëpritur të javës. Në skuadër të dyja skuadrat nuk do pajtohen me barazimin. Në formacionin e vlonjatëve bie në sy debutimi i “ish”-it të Kukësit Albi Alla.

Në mesfushë ka gjithashtu ndryshime ku përkrah Bathës do të luajnë dyshja e të rinjve vlonjatë, Deliaj dhe Hyseni. Ndërsa te verilindorët Cungu ka surprizuar me hedhjen në fushë që nga minuta e parë të Vesel Limajt.

Kategoria Superiore – Java 2

E diel, më 26 gusht, ora 19:45
Stadiumi “Flamurtari”, Vlorë

Flamurtari: Koliçi, Siljanovski, Pollozhani, Alla, Kotobelli, Deliaj, Batha, Hyseni, Torasa, Musta, Bushiç. Trajner: Ilir Daja

Kukësi: Maloku, Maliki, Shameti, Cuculi, Rrumbullaku, Çyrbja, Dzaria, Musolli, Uilliam, Limaj, Rexhinaldo. Trajner: Armando Cungu

Gjyqtarë: Laver Alla, Devis Korreshi, Marjus Qose, Fatmir Lamaj; Pas porte: Andi Koçi, Klodian Shahini

Delegat: Millan Baçi; Vëzhgues: Prek Pjetrushi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.