Fjalë nxitëse apo dëshmi e qartë? Trajneri i Southampton për Armando Brojën: Te Shqipëria vjen…

Armando Broja vjen gjithmonë nga stoli dhe kthehet në hero te Shqipëria. Duke parë golin e tij me Hungarinë, tifozët e Southampton e kanë kërkuar titullar sulmuesin shqiptar në ndeshjen e sotme në Premier League.

Por para takimit, trajneri Ralph Hasenhutl u shpreh se Broja nuk e ka treguar ende veten se është gati për 90 minuta:

“Nga fillimi e nisi me Sheffield United, nuk luajti mirë. Te Shqipëria e nis gjithmonë nga stoli. Mendoj se është zëvendësues shumë i mirë. Nuk e di nëse është gati për 90 minuta,” tha Hasenhutl. Këto mund të jenë fjalë nxitëse nga trajneri për Brojën që të ketë një motiv më shumë për të dhënë më të mirën në fushën e lojës. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online