Fituan titullin pas 19 vitesh në Portugali, mamaja e Kristiano Ronaldos flet hapur për ekipin e ri: Do mundohem që ta bind

0

Sportingu i Lisbonës fitoi titullin në Portugali pas 19 vitesh duke triumfuar dhe siguruar vendin në “Champions League”. Kristiano Ronaldo e ka uruar ish-klubin e tij dhe postimi i portugezit është pushtuar nga komentet e tifozëve që kërkojnë rikthimin në shtëpi.

Kjo mund të ndodh që nga viti e ardhshëm. Mbi këtë çështje ka folur edhe mamaja e Kristiano Ronaldos e cila në intervistën e dhënë për “TVI 24” u shpreh: “Do të flas me Kristiano Ronaldon dhe do ta bind që të kthehet nga viti i ardhshëm. Duhet të rikthehet në stadiumin e “Alvalade” dhe të vesh sërish ngjyrat e Sporting”. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.