FIFA jep çmimin për lojtarin më të mirë/ Reja dhe Berisha japin votimet e tyre, trajneri i Kombëtares zgjedh një italian

FIFA ka shpallur sot çmimin për lojtarin më të mirë të vitit 2021. Robert Levandovski është përzgjedhur fituesi, duke grumbulluar më shumë vota nga trajnerët dhe kapitenët e skuadrave. Për sa i përket Kombëtares shqiptare, kanë qenë Edi Reja dhe Etrit Berisha ata që kanë bërë votimet e tyre.

FIFA ka publikuar mënyrën se si çdo votues ka dhënë vlerësimet e tyre. Trajneri i ekipit tonë kombëtar i ka dhënë pikët maksimale një italiani, Zhorzhinjos, ndërsa me tre pikë ka vlerësuar Levandovskin dhe me 1 Lionel Mesin. Sa i përket Berishës, pikët maksimale kanë shkuar për Mesin, 3 pikë për Levandovskin dhe vetëm 1 pikë për Erling Halandin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online