Festë në Itali, fiton Benevento!

0

Më në fund! Benevento ka mundur sot 1-0 Kievon dhe me siguri gjithë Italia ka duartrokitur, pasi është thyer një tabu dhe skuadra e vogël në Kampania ka regjistruar fitoren e parë sezonale.

Një gol nga Koda në minutën e 64-t, në rrëmujë në zonë, ka mjaftuar që Benevento të çojë në delir tifozët e vet, që meritojnë një duartrokitje të gjatë, sepse nuk e kanë braktisur kurrë skuadrën e vet, edhe pse e pranojnë se kanë rënë nga kategoria pa ardhur mirë, edhe pse bëjnë edhe vetë humor me këtë gjendje.

Pas barazimit ndaj Milanit, vjen festa e dytë sezonale dhe tashmë zona e mbijetesës është “vetëm” 11 pikë!

Ledian Memushaj e Berat Gjimshiti ishin në fushë për 90 minuta dhe kanë të drejtë të festojnë dhe ata, edhe pse sezoni deri tani ka qenë për t’u harruar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.