FANTASTIKE/ Fitorja më e madhe në jetën e Qazim Laçit, mesfushori shqiptar shkon në Ligue 1 për të luajtur kundër Messi-t dhe Neymar-it

Qazim Laçi ka përjetuar një nga mbrëmjet më të bukura në karrierën e tij. Sot, mesfushori shqiptar është ngjitur zyrtarisht në Ligue 1 të Francës. Laçi ka marrë fitoren më të madhe në jetën e tij, teksa Ajaccio ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 ekipin e Toulouse-s.

Ekipi nga Korsika ka triumfuar përballë kampionëve të Ligue 2 falë një goli të shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28 dhe që mban si autor Riad Nouri-n. Kështu Ajaccio siguron biletën për në 20 më të mirat e Francës në javën e fundit të kampionatit dhe nga sezoni i ardhshëm Qazim Laçi do të ketë mundësinë të luajë përballë yjeve si Messsi apo Neymar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online