Është vetëm një gol larg talentit që firmosi te Dortmundi, trajneri në Austri parashikon gol edhe në finale: Rapidi i Vienës nuk e ka një…Vrioni

0

Xhakomo Vrioni është duke kaluar një sezon të mrekullueshëm në Austri. Tashmë sulmuesi shqiptar e gjen veten vetëm një gol larg golashënuesit më të mirë të kampionatit deri tani, Adeyemi. Ky i fundit ka firmosur te Dortmundi dhe shihet si pasardhës i Haland, pasi ishte pjesë e Salzburgut.

Ndërkohë në ditën e sotme, Tiroli mundi me shifrat 2-1 LASK në gjysmëfinalen e Play Off në Conference League. Ndeshja finale do të luhet ndaj Rapidit të Vienës, por trajneri i Tirolit, Tomas, është i sigurt se Vrioni do të shënojë sërish në momentin më vendimtar. Nga krahu tjetër vlerësimi më i madh ka ardhur nga gazetari austriak, Peter Linden, që artikullin e tij e hap me fjalët: “Rapidi i Vienës nuk e ka një…Xhakomo Vrioni”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.