“Është si Mercedez-Benzi që ka”, në Itali tregojnë Myrto Uzunin: Ronaldo u mërzit me të, në FIFA…

0

Myrto Uzuni ka realizuar në mbrëmjen e djeshme kundër Juventusit, duke shënuar padyshim golin e jetës së tij. Menjëherë pas shënimit ka ardhur edhe festimi me “Siuuuu”, përpara syve të Kristiano Ronaldos. Kjo i ka dhënë edhe më tepër jehonë golit të sulmuesit shqiptar në mediat e njohura në Europë.

Së fundmi është “Gianluca Di Marzio” që i kushton artikullin Uzunit, për të treguar gjithë profilin e tij. Mes të tjerash është krahasuar edhe me makinën që zotëron, “Mercedez Benz”, ndërsa gjithashtu shkruhet se Ronaldo nuk e ka pritur shumë mirë festimin e bërë në golin e parë.

“Ëndrrat bëhen realitet”. Myrto Uzuni e shkroi këtë gjë në Instagram dhe në gjashtë nëntor. Foto flet vetë, ai përkrah Kristiano Ronaldos, idhulli të të gjitha kohërave. Një pamje e parë dhe shqyrtuar para se të shkojë në shtrat, një imazh i postuar disa ditë pas disfatës nga Juventus. Një nga ato disfatat e rënda 4-1, por që në sytë e tij ndoshta do të jetë dukur pak më e ëmbël falë “afërsisë” me portugezin.

Dje shqiptari i lindur në 1995, anësor i majtë si një rol i natyrshëm, por gjithashtu i aftë për të luajtur në anën tjetër ose edhe si sulmues, shkoi edhe më tej: ai mundi Szczesny. Dhe, sikur të mos mjaftonte kjo, ai donte të festonte duke imituar ngazëllimin e CR7. Vrapimi drejt flamurit, herën e tretë, hidheni me krahët e zgjatur nga anët dhe “siuuuu” famëkeq. Disa argumentojnë se Cristiano nuk e mori atë mirë dhe pas barazimi shkoi drejt Myrtos me një fytyrë kërcënuese. Edhe nëse në fund të lojës ai madje i dha fanellën me një buzëqeshje.

Në kohën e tij të lirë Uzuni pëlqen të luajë me miqtë e tij. Vetëm Fifa natyrisht, ku ai gjithmonë merr Juventusin e Cristiano Ronaldos. Një pasion i madh për portugezin, aq sa sulmuesi shqiptar ëndërron një ditë të jetë në gjendje të luajë në Serie A. Në fushë ai shkon aq shpejt sa Mercedes-Benz i tij, një dhuratë që ai i dha vetes duke marrë parasysh fiksimin e tij me makina”, shkruhet nga ana e “GianlucaDiMarzio”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.