Eros Grezda është i pafat në Kroaci, e mbyll vitin përpara kohe pas operacionit të dytë

0

Eros Grezda është mjaft i pafat, pasi pavarësisht rikuperimit nga dëmtimi u parë ku u detyrua të operohej, shqiptari vazhdon akoma të ndjejë dhimbje. Për këtë arsye doktorët kanë vendosur që 25 vjeçari t’i nënshtrohet një ndërhyrje tjetër dhe me shumë mundësi sezoni futbollistik për të ka mbaruar. Ndërkaq mediat kroate e kanë bërë fakt të kryer humbjen e vitit nga Eros Grezda.

Grezda ka dështuar të gjejë formën më të mirë që pas konfrontimit me Gerrardin tek Rangersi, ku ky i fundit vendosi të mos ta përfshinte sulmuesin e krahut në 11-shen kryesore. Osijek u duk se do të ishte shpëtimi i tij, por me këtë dëmtim Eros Grezda duhet të presë fundin e 2021. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.