“Erdhi momenti të ndahemi”! Albi Doka largohet me dedikim emocionues: Halili si prind për mua, nuk është lamtumirë

0

Albi Doka është larguar zyrtarisht nga Tirana duke nisur një tjetër aventurë në karrierën e tij pasi do të jetë pjesë e Gorica në Kroaci. Nëpërmjet një dedikimi emocionues ndahen edhe rrugët mes tyre, megjithatë mbrojtësi premton se kjo nuk është një lamtumirë.

Pra në të ardhmen dhe pas disa viteve mund ta shohim sërish në ngjyrat bardheblu, në ekipi ku u rrit si futbollist. Doka i falënderon të gjithë trajnerët më të cilët ka punuar, futbollistët, tifozët, por edhe presidentin Halili, që e ka konsideruar si një prind. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

Falimnderit Tirona ime E nisa qe? fe?mije? me ke?to ngjyra me mendjen pe?r te? punuar pe?r te? arritur te? pe?rfaqesoja denje?sisht ke?te? bluze?. Arrita me shume? pune?, sakrifice? dhe shume? pasion te? pe?rfaqe?soja qytetin e Tirone?s dhe ekipin bardheblu, jam shume? krenar pe?r ke?te? arritje. Fitova me moshat dhe pastaj gjithcka me ekipin e pare?. E?shte? shume? e veshtire? pe?r mua ta them por erdhi momenti te? ndahem nga ngjyrat e ekipit te? zemre?s, te? ndahem nga tifoze?t bardheblu. Dua te? falenderoj Presidentin Refik Halili qe ka qen si nje prind per mua , Klubin e Futbollit Tirana pe?r munde?sine? qe me? dha te? arrija ne? ke?to nivele, falenderoj te? gjithe? tranjeret dhe vecanerisht Presor Egbon dhe bashke?lojtare?t qe? kemi luajtur nde?r vite, falenderoj familjen time pe?r mbe?shtetjen e madhe. Sigurisht dua te? falenderoj pe?rzeme?rsisht tifoze?rine? me? te? zjarrte? ne? bote?, ate? bardheblu. Nuk e?shte? nje? Lamtumire?, por nje? Mirupafshim! #forcatirona ?

A post shared by Albi Doka17 (@albi.doka) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.