Enrique u shkarkua pas eliminimit të turpshëm nga Maroku, Spanja e zyrtarizon trajnerin e ri që i vjen nga moshat

Luis Enrique është shkarkuar nga Spanja pas eliminimit të turpshëm nga Maroku. Kjo Kombëtare nuk arriti të kalonte dot në fazën çerekfinale. Ndërkohë Spanjë nuk ka humbur kohë dhe ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Luis de la Fuente do të jetë në drejtimin e kësaj skuadre. Ai vjen nga moshat e Spanjës, teksa në 2015 fitoi Europianin me U-19 e saj dhe tre vite më vonë fitoi medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare. Gjithashtu në 2018 do të emërohej trajner i U-21, ku vetëm një vit më vonë u shpall kampion europe. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online