“Ëngjëlli” i ri që po mbron legjendën Shumaker, njeriu që po mund dinastinë Hamilton

0

Dinastia Hamilton duket se do të mbyllet! Verstapen po shkëlqen në këtë sezon të Formula 1 dhe po kryeson renditjen. Kur kanë mbetur edhe 5 gara nga fundi, me triumfin e djeshëm, Verstapen ndodhet 12 pikë larg Hamilton.

Ky i fundit duket se e ka të pamundur që të bëjë mrekullinë. Ndërkohë ndodhet me 7 tituj të fituar, teksa barazoi shifrën e legjendës Shumaker. “Ëngjëlli” i këtij të fundit duket të jetë Verstapen që nuk e lejon Hamilton që të kalojë Shumaker. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.