Ende pa asnjë minutë në këmbë, Pirlo “abonon” Dibalën me stolin edhe në Champions

Paolo Dibala po hap së tepërmi polemika në kampion bardhezi. Sulmuesi argjentias nuk numëron asnjë minutë në këtë sezon të ri me Juventusin dhe ndryshim nuk përbën as mbrëmja e sotme. Andrea Pirlo ka vendosur ta abonojë yllin e Juventusit me stolin këto ndeshje, e këtu nuk shpëton as Champions League.

Trajneri italian ka publikuar formacionin zyrtar në ndeshjen hapëse në kompeticionin më të lakmuar për klubet, ku emri i Dibalës nuk figuron sërish. Nga minuta e parë do të jetë në sulm Morata, që do të ndihmohet nga Kulusevski, apo edhe Kieza. Juventusi kërkon të zgjohet nga gjendja e vështirë në të cilën kanë rënë në këtë fillim sezoni dhe një fitore në ndeshjen e sotme kundër Dinamos së Kievit do të ishte një nisje më këmbë të mbarë të Champions League, duke bërë që të ngrihej edhe morali i skuadrës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online