Ende asnjë gol, por paga e Ronaldos është më e madhe se 10 klube

0

Kristiano Ronaldo dhe goli ende nuk janë takuar në golin, edhe pse pritshmëritë kanë qenë shumë të mëdha. Gjithsesi shumën shpejt do të vijë dhe goli i parë, por vëmendje së fundmi ka tërhequr dhe paga e lojtarit. Plot 31 milionë euro është shifra që përfiton 31-vjeçari në Torino. Vërtetë shumë e madhe, por duke e krahasuar me skuadrat e tjera, është një shifër që nuk arrihet nga 10 prej skuadrave që garojnë në Seria A.

JO vetëm kaq, por ka nga ata klube që në total nuk i paguajnë lojtarët e tyre sa gjysma e pagës së CR7-ës. Empoli harxhon vetëm 16 milionë euro për rrogat e lojtarëve të tij. Vërtetë një habi e madhe!

Spal dhe Kievo harxhojnë 21 milionë euro, ndërsa Frozinone 1 milion më shumë. Më pas Vjen Parma (23) dhe Udineze (26), Atalanta (27), Xhenpoa dhe Kaljari me nga 29 milionë dhe Sasuolo me 30 milionë euro në sezon.Ronaldo është perandori i Seria A sa i përket pagave!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.