Emocionuese/ Në politikë nuk duan të shohin njëri-tjetrin, lojtari i Iranit qan dhe ngushëllohet në krahët e futbollistit të SHBA

0

Futbolli është magji, kalon të gjitha barrierat dhe njëkohësisht tejkalon politikën. Një moment emocionues ka ardhur nga ndeshja e djeshme mes Iranit dhe SHBA.

Dihet se të dyja këto vende nuk kanë marrëdhënie aspak të mira. Por në futboll, gjithçka harrohet.

Lojtari i Iranit, Ramin Rezaeian ka qarë në krahët e futbollistët të Amerikës, Antonee Robinson. Kjo skenë ka bërë jehonën e rrjeteve sociale. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.