Eliminohet befasisht Juventusi nga Champions League, nuk ka vend as për Real Madrid

0

Champions League ka përmbyllur dy ndeshjet e para të fazës me eliminim direkt pas rikthimit nga pandemia. Manchester City është kualifikuar më tej pas fitores 2-1 ndaj Real Madrid, të ardhur nga dy gafa të Varane, duke e nxjerrë të pavlefshëm realizimin e Benzemas.

Nga ana tjetër Juventusi është eliminuar në mënyrë surprizë nga Lioni në Champions League. Një gol nga penalltia dhe një kryevepër nga distanca e Ronaldos nuk vlejnë për kualifikim, pasi penalltia e Depay në minutat e para i kalon francezët më tej. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.