VIDEO/ Polemika të mëdha! Juventusi u ndie i vjedhur, por penalltia u dha për tjetër arsye

0

Juventusi është duke u ndeshur ndaj Lionit në Champions League dhe përballja nuk nisi aspak mirë për bardhezinjtë. Një ndërhyrje e guximshme e Bentakurit në zonën e kampionëve të Italisë u akordua si penallti pasi VAR e shqyrtoi për disa minuta.

Por përsëritja e pamjeve la vend për polemika të mëdha me tifozët bardhezinjë që ndihen të vjedhur. Në fakt penalltia nuk është dhënë për ndërhyrjen e Bentakur që vjen e pastër për të hequr topin, por te prisha e ekuilibrit nga ana e Bernadeskit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.