Ekskluzive/ Florian Kamberi shkon te nënkampionët e Zvicrës, Rangersi me plan qesharak

0

Nga Klaudio Ndreca

Florian Kamberi e ka gjetur ekipin e ri dhe do të bashkohet me St Gallen, nënkampionët e Zvicrës. Sulmuesi shqiptar ka pasur edhe një takim të fundit me drejtuesit e këtij klubi në mëngjesin e sotëm, ku u përmbyll gjithçka

Nga ajo që “Sport Ekspres” ka arritur të mësojë, St Galleni ka ardhur me një super kontratë sa i përket bonueseve që do të përfitojë futbollisti. Pra nuk e kishte një skuadër tjetër që i afrohej për aspektin financiar.

Ndërkohë largimi nga Rangersi ka ardhur me vetë dëshirën e palës së sulmuesit shqiptar. Plani i ekipit të njohur skocez ishte qesharak pasi kërkonte vazhdimin e huazimit deri sa të afrohej viti që Kamberit i mbaron kontrata me Hibernianin, që ta transferonin si futbollist të lirë dhe pa paguar asgjë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.