“E vështirë që t’i mbash nervat”, trajneri i Teutës: Nuk e mendonim se do humbnim me Partizanin

0

Java e 34-t e Superiores ka sjellë ndryshime në tabelën e renditjes. Partizani mposht Teutën 0-1 dhe merr kreun në klasifikim. Ndërkohë garën për titull e vazhdojnë edhe Vllaznia me Laçin, që kanë dalë triumfuese ndaj kundërshtarëve të tyre. Sa i përket zonës së mbijetesës, Skënderbeu nuk gabon ndaj Apolonisë dhe rrëzon Kastriotin në zonën e ftohtë. Në përfundim të 90 minutave, protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për mikrofonin e “Gol pas goli“ në “Supersport“.

Martini (Teuta): “Kemi zhvilluar ndeshje fantastike në pjesën e parë. Frashëri na ka shpëtuar shumë herë, por sot gaboi. Partizani mund të shënonte në pjesën e dytë pasi lamë shumë hapësira. Nuk kemi pritur asnjë rival, në asnjë moment. Nuk mendonim se do të humbisnim sot, megjithë respektin për Partizanin. Sigurisht që ndikon në garën për titull. Më parë shanset ishin në dorën tonë, tani janë në dorën e rivalëve të tjerë.Këto ndeshje janë të vështira për t’i mbajtur nervat. I thamë djemëve në pushim që na duhej vetëm një gol”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.