E pabesueshme/ Barcelona thyen rekordin e vetes brenda pak ditësh, rekord i ri në historinë e futbollit vjen nga numri i tifozëve në Camp Nou

0

Një rekord i ri botëror për sa i përket numrit të shikuesve në një ndeshje futbolli për femra, i cili tashmë arrin në 91,648, është vendosur dje në stadiumin “Camp Nou” të Barcelonës. Barcelona mposhti Ëolfsburgun me rezultat 5:1 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve në futbollin e femrave.

Rekordin e mëparshëm e mbante po e njëjta skuadër, Barcelona, ??dhe u vendos në muajin mars në “El Clasico” kundër rivalëve të përjetshëm, Real Madridit. Ajo ndeshje do të ndiqej nga rreth 91.553 tifozë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.