E mbyllur/ Caktohen dhe datat për kalendarin e “La Liga-s”, nis më vonë se nga çfarë pritej

0

Nga Klaudio Ndreca

La Liga po bëhet gati për të nisur kampionatin, ashtu si edhe në Bundesligë. Lojtarët kanë nisur që të dalin në stërvitje dhe janë duke u përgatitur për vazhdimin e sezonit.

Por në çfarë date do të kthehet futbolli? Tashmë është e konfirmuar dhe kalendari në Spanjë është përcaktuar qartë. Sipas asaj që raporton Javier Aguirre për Marca, trajneri i Leganes, ndeshjet do të nisin në 20 qershor dhe do të mbyllen rreth 5 javë më vonë, në 26 korrik. Pra “La Liga”  do të nis shumë më vonë nga çfarë ishte menduar, por e rëndësishme mbetet që ky kampionat do të mbyllet në fushën e lojës. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.