E mbylli me Partizanin dhe ishte në bisedime me Helsinkin, mesfushori vendos për të ardhmen

Besnik Ferati e mbylli aventurën e tij me Partizanin këtë muaj. Mesfushori nuk bënte pjesë në planet e trajnerit Daja dhe në kërkim të minutave në këmbët e tij vendosi t’i jepte fund me “demat e kuq”. Futbollisti 20-vjeçar u përfol se ishte në bisedime me klubin e Helsinkit, por marrëveshja mes palëve duket se nuk është arritur.

Ferati ka vendosur që të ardhmen e tij ta vazhdojë në Maqedoninë e Veriut. Mediat e fqinjëve lindorë bëjnë me dije se lojtari ka zgjedhur të jetë pjesë e Akademia Pandev. Mesfushori i është bashkuar skuadrës në Antalia, ku po zhvillojnë përgatitjet për pjesën e mbetur të sezonit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online