“E kemi dominuar Skënderbeun”! Trajneri i Erzenit flet pas humbjes: Dy episode që nuk ishin në favorin tonë, kishte shumë ndërprerje të ndeshjes

0

Skënderbeu ka arritur të fitojë kundër Erzenit me shifrat 2-1. Korçarët janë kthyer te fitorja pas 3 humbjeve radhazi. Momenti kulminant i ndeshjes filloi nga minuta e 22. Një penallti u akordua në favor të korçarëve dhe u shndërrua në gol nga ana e Dean Licos.

Vetëm dy minuta më vonë, një tjetër penallti u akordua për Skënderbeun pasi Nikaj arriti që t’ia rrëmbente bukur kundërshtarit. Dean Liço gaboi dhe portieri i Erzenit, Hasanbelli, arriti të kuptonte idenë, megjithëse topi përfundoi në shtyllë.

Më pas penalltia u përsërit pasi disa lojtarë të Erzenit kishin hyrë në zonë përpara se Liço të godiste penalltinë. Por edhe njëherë tjetër, Liço zgjedh të njëjtin krahë dhe Hasanbelli mban portën e paprekur. Në pjesën e dytë ishte Shaqe që shënoi me kokë pas një goditje nga këndi, ndërsa Hasanbelli bëri edhe dy pritje të tjera të bukura për të shmangur një tjetër gol. Ndërkohë goli i nderit për Erzenit u shënua nga Kahrimanovic në fundin e takimit.

Dellialisi: “Përveç 8 minutave të para, që po rrinim mbrapa për të lexuar kundërshtarin, më pas kemi dominuar ndeshjen. Kishte shumë lojë invaktive, një lojtar i Skënderbeut që qëndronte i shtrirë, ndërprerje të shumta nga arbitri, shikimi i VAR për shumë minuta. Pa dashur të justifikojmë asgjë, por kjo ishte ndeshja, ne u ndëshkuam nga dy episode që nuk ishin në favorin tonë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online