“E ka kuptuar Konte që nuk është Guardiola?”, flet Kasano: Inter nuk di të luajë futboll…

0

Antonio Kasano pati një karrierë të suksesshme ku ka luajtur me skuadra legjendare si Reali Madridit, Milani dhe Interi. 39 vjeçari njihej si lojtar mjaft i talentuar dhe pozicionin më të mirë e kishte si sulmues i fsheshtë apo pas sulmuesve. Pas përfundimit të karrierës si futbollist, Kasano ka marë pozicionin e analistit.

Së fundmi ai foli për Antonio Konten, të cilin nuk e vlerëson aspak për mënyrën e të zhvilluarit te lojës nga Interi edhe pse janë në vendin e parë.

“Interi nuk luan futboll, ndryshe nga Atalanta. Interi luan topin pas, pret presionin e ekipeve të tjera dhe jep topin e gjatë për Lukakun. Zikaltërit kanë detyrimin ndaj tifozëve të fitojnë Skudeton, por nuk po luajnë futboll të mirë. Në Ligën e Kampionëve u renditën pas Shakhtarit ishte qesharake.

Interi ende nuk luan mirë, por Konte a e ka kuptuar që nuk është Guardiola? Ai mund të na marrë për idiot, por unë nuk jam budalla. Ai mund të dominojë në Itali, sepse është ligë mesatare. Por a bën dot në Europë?”- u shpreh Kasano.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.