“Mirë që nuk morëm para, por edhe humbëm”! Mikoli tregon arsyen e largimit nga Dinamo në Itali

0

Fabricio Mikoli dhe Françesko Moriero janë larguar nga timoni drejtues te Dinamo. Si një rrufe në qiell të hapur u komentua ky largim, ndërsa Mikoli ka dhënë një intervistë për “Tuttomercatoëeb” për të treguar arsyen e vërtetë të largimit. Ashtu siç edhe mund të mendohej, figurat e njohura të futbollit italian që mbërritën te Dinamo nuk janë paguar.

“Nuk kishte kushte për të vazhduar, kohët e fundit nuk morëm para dhe madje humbëm. E jona ishte një zgjedhje nga pasioni dhe për të fituar eksperiencë. Ne kemi dhënë dorëheqjen (siç është dokumentuar në fletën e bashkangjitur, botuar). E gjithë kjo konfuzion lindi nga fakti se në deklaratë Moriero nuk e përshëndeti presidentin.

Por nëse japim dorëheqje, padyshim që diçka nuk shkon. Dhe gjithsesi, as ne nuk kemi kohë për të humbur, por kemi humbur dy muaj. Dhe nëse do ta kisha menduar emrin nuk do të kisha shkuar në Kategorinë e Parë. Ishte një përvojë e të mësuarit. Takuam djem të mrekullueshëm. Por pyes veten: pse ta përfundojmë përvojën me konfuzion ose të humbasim kohë? Ne jemi njerëz që duam të punojmë, ne jemi njerëz të mirë “, përfundon Mikoli. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.