E FUNDIT/ Tërmet dhe panik në qytetin pritës të Lojërave Olimpike, Japonia tronditet dhe rreziku i cunamit

0

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.0 të shkallës Rihter ka tronditur qytetin pritës të Lojërave Olimpike. Sportistët dhe gazetarët kanë ndierë tronditjet e mëdha që kanë vazhduar për gati 30 sekonda. Tërmeti goditi brigjet e Tokios rreth orës 5:30 të mëngjesit. Frika ishte e madhe edhe për shkaktimin e një cunami, por ky rrezik u evitua. Ende nuk ka një raportim të saktë për humbjet e jetëve dhe dëmet materiale që janë shkaktuar në këtë vend, por tronditja ka qenë e fortë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.