E FUNDIT/ Spanjës i del haku i Gjermanisë! Maroku e nxjerr nga Botërori, portieri i befason dhe nuk lë gol asnjë nga penalltitë

0

Spanjës i ka dalë haku i Gjermanisë. Kombëtarja e drejtuar nga Enrique është eliminuar nga Maroku dhe nuk arrin dot në fazën çerekfinale. Ndeshja u mbyll në shifrat 0-0 pas 90 minutave, po ashtu si edhe në kohën shtesë.

Nga ruleta ruse ishte një histori tjetër. Portieri i Marokut ishte i pakalueshëm teksa i priti të tre penalltitë e Spanjës. Për ta nisur nga Sarabia, Soler dhe Buskets, portieri i Seviljas, Bono, kuptoi dhe priti gjithçka. Kështu Maroku arriti të kualifikohet në çerekfinale dhe të eliminojë Spanjën. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.