E fundit/ Milani bën goditjen e radhës, Baka në operacion!

0

Puna e pandalshme e Leonardos ka sjellë një tjetër fryt… Pasi ka transferuar Bakajokon nga Çelksi, Milani ka arritur marrëveshjen me Vijarealin për transferimin e Bakës te spanjollët, pas një viti huazim sezonin e shkuar, por në këmbim do të vishet kuqezi sulmuesi i krahut Samu Kastijeho. Gatuzo kërkonte një zëvendësues për Çalhanoglu dhe Suson.

Kështu, ka ardhur lojtari premtues spanjoll. Operacioni, sipas “Sky”, u zhbllokua orët e fundit, pasi Leonardo ka qenë në kontakte të vazhdueshme me presidentin e Vijarealit.

Detajet – Do të kushtojë 3 mln euro për huazim dhe 15 mln euro detyrim blerje, plus kartonin e Bakës, pra 25 mln eurot që kërkonte Vijareali.

Kastijeho ka realizuar 11 gola në 130 ndeshje me Vijarealin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.