E FUNDIT/ “Ishte një kilometër i vogël në autostradën e gjatë”! Trajneri i Kukësit flet për fitoren në derbi: Ky nuk është ende ekipi i Dobit

0

Në ditën e sotme janë luajtur dy takimet e radhës të Superiores. Vëmendjen kryesore e mori derbi mes Laçit dhe Kukësit. Të dy këto ekipe ndodheshin në zonën e ftohtë me një nisje për të ardhur keq. Por verilindorët e drejtuar nga ana e Dobit kanë arritur të fitojnë me shifrat 0-1. Goli i vetëm u shënua nga sulmuesi Barbosa, që me kokë arriti të linte në vend tre lojtarët e Laçit.

Pjesa e parë i takoi Kukësit, që u shfaq më tepër e rrezikshme. Ndërkohë në 10 minutat e dyta kishim një zgjim të Laçit që po e kthente ndeshjen me një portë, por në disa raste Tafas dhe në tjera mbrojtja, arritën ta mbajnë të paprekur rrjetën e tyre. Kështu Laçi shkon në vendin e fundit të Superiores. Nga ana tjetër nuk kishte fitues te Egnatia-Kastrioti. Pavarësisht dëshirës së lojtarëve për të shkuar te goli, të dy këto skuadra duhet të ndanin pikët. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Oversport”:

Dobi: “Kukësi është i Kukësit, ende jo i Dobit. Ky ekip tregoi karakter dhe dinjitet. Sot treguam pjekuri. Nuk duhet të kënaqemi vetëm me kaq. Ky është një kilometër i vogël në një autostrad të gjatë. Duhet të kemi vazhdimësi, sot nuk ishim të përkryer. Gjërat në futboll kërkojnë kohën e tyre, duhet të jesh këmbëngulës. Duhej të bënim më mirë në kundërsulm në pjesën e dytë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.