E FUNDIT/ “Erzeni po luante vetëm me kundërsulme”, trajneri i Egnatias flet pas ndeshjes: Vetëm topi nuk po shtyhet në rrjetë, rastet i kemi

Tirana ka barazuar në një ndeshje dramatike ndaj Laçit në shifrat 3-3. Bardhebluve nuk i ka mjaftuar as “Halandi i saj” për të triumfuar, Redon Xhixha. Ky i fundit i ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë, duke shënuar edhe një tjetër tre golësh, këtë herë ndaj ish-ekipit. Fillimisht ishin kurbinasit që kaluan në avantazh me Mazrekaj, që përfitoi nga hapësira boshe në prapavijë e Tiranës.

Vetëm dy minuta më vonë ishte Xhixha që barazoi dhe në të 37 kaloi bardheblutë në avantazh me një tjetër gol individual. Laçi do të barazonte me anë të 11-metërshi që shkaktoi shumë polemika në të 63, por Borsyiuk bëri detyrën dhe i saktë nga penalltia. Ishte sërish radha për Xhixhën që me një tjetër super gol, shkoi në kuotën e 10 golave të shënuara në vetëm 7 javë kampionati.

Dhe kur pritej përfundimi i takimit, Mazrekaj shënoi një gol nga distanca me goditje dënimi, në mënyrë tërësisht të pabesueshme. Një krosim që shkoi në rrjetë dhe me Bekajn që doli huq në idenë e tij sesi mund të ndërhynte. Në ditën e sotme është luajtur edhe përballja mes Erzenit dhe Egnatias që nuk prodhoi gola, duke u mbyllur me shifrat 0-0. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Oversport”:

Tetova: “Kishim një 20 minutësh shumë të mirë në pjesën e parë. Ishim më afër goli. Po vuajmë mungesën e golit, se po dalim para porte. Mërzitja vjen kur topi nuk shtyhet në rrjetë. Nuk ngjajnë ndeshjet nga njëra-tjetra. Sot e kishim lojën në kontroll, Erzeni kishte kundërsulmet. Do të punojmë për të shënuar rastet tona”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online