E bujshme/ Të gjithë e prisnin në kafaz, Conor McGregor befason dhe jep dorëheqjen nga MMA

0

Conor McGregor padyshim që është një nga sportistët më të njohur dhe më të dashur në botë. Luftëtari irlandez ka hyrë në historinë e ndeshjeve në kafaz në UFC, ku nuk i kanë munguar titujt kampionë. Shumë duele të fituara dhe asnjëherë frikë brenda kafazit. Por kur të gjithë prisnin rikthimin e tij brenda heksagonit, McGregor i befason të gjithë.

Me anë të një postimi në profilin e tij zyrtar në “Twitter”, irlandezi jep një lajm jo të mirë për të gjithë fansat e tij. McGregor njofton se ka vendosur të dorëhiqet nga ndeshjet e MMA-së, ndërsa falenderon të gjithë mbështetësit e tij për kujtimet e bukura që kanë krijuar së bashku në rrugëtimin e tij drejt suksesit. Megjithatë kjo nuk është hera e parë që një njoftim i tillë vjen prej luftëtarit të UFC-së, teksa edhe më parë e ka bërë një gjë të tillë. Për këtë arsy të gjithë fansat e tij kanë të drejtë të shpresojnë se në të ardhmen mund të shohin sërish duke u ndeshur brenda kafazit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.