E bujshme/ Qeveria vendos të ngrijë asetet e Abrahmovic, Chelsea nuk e shet dot Armando Brojën dhe nuk blen dot lojtarë të tjerë

Një tjetër vendim drastik ka ardhur për Roman Abrahmovic, si një nga personat që ka fuqizuar së tepërmi Putin. Këtë herë është Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar që ka listuar shumë sanksione të vendosura ndaj presidentit të Chelsea.

Por për çfarë bëhet fjalë? Asetet e tij janë të ngrira dhe kjo do të thotë se nuk do të jetë në gjendje për të shitur Chelsea. Nga ana tjetër, nuk lejohet që londinezët të shesin lojtarë dhe as të blejnë. Gjithashtu nuk ekziston një hapësirë për rinovime të kontratave.

E gjitha kjo përkëthehet në një përfitim për Armando Brojën. Vetë faqet e Chelsea-t shprehen se Callagaher dhe Broja do të rikthehen sërish në shtëpi, pasi në këtë gjendje, më shumë se kurrë Tuchel ka nevojë për ta. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online