E bujshme/ PSG mbetet pa trajner! Lionel Mesi, Neymar dhe Kilian Mbape po stërviten nga njeriu që nuk ka ende diplomën e UEFA-s

Një telash i madh është hapur për trajnerin e ri të PSG në Francë. Christophe Galiter nuk i është miratuar kontrata e re nga ana e Federatës Franceze të Futbollit. E gjitha kjo e ka një shpjegim, megjithëse është në kufijtë e së pabesueshmes.

Christophe Galtier nuk e ka diplomën e UEFA Pro. Sipas rregullores, ajo duhet të rinovohet në çdo tre vite. Gatlier nuk e ka rinovuar ende, duke e harruar një gjë kaq të rëndësishme, megjithëse po drejton në stërvitje Lionel Mesi, Mbape dhe Neymar. Tashmë trajneri është i detyruar që ta zgjidh situatën sa më shpejt të jetë e mundur. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online