Dy pritje të frikshme për 4 minuta! Përse nuk shënoi Muriqi? Ishin instiktet e Cakir(VIDEO)

Vedat Muriqi ka zhvilluar dje paraqitjen e tij të 3-të me ekipin e Fenerbahçes në kampionatin turk. Fenerbahçe barazoi 1-1 me Trabzonspor, ndërsa sulmuesi shqiptar nuk arriti të gjente golin këtë herë, megjithëse shkoi disa herë pranë tij.

Do të ishte portieri Cakir që me një super pritje në minutën e 48-të i ka hequr mundësinë Muriqit për të shënuar, pas një goditje fantastike me kokë nga ky i fundit. Me instikte të frikshme do të vinte edhe reagimi tjetër i Cakir në minutën e 52-të, ku shtatlarti shqiptar bëri një gjuajtje të fortë me kokë.

Muriqi ka arritur të tundë rrjetën 2 herë me ekipin e tij në 3 ndeshjet e fundit, ndërsa është duke ruajtur një formë mjaft të mirë që nga sezoni i shkuar./Sport Ekspres/