Dy ekipet e tjera të kryeqytetit luajnë sot derbin e Superiores, Dinamo ngec në transfertë me Tomorin

0

Dinamo ka luajtur në ditën e sotme kundër Tomorit në Kategorinë e Parë, ndërsa në të njëjtën ditë, do të zhvillohet edhe derbi i kryeqytetit në Superiores, mes Tiranës dhe Partizanit. Dinamo nuk arriti të mbijetonte dot në elitën e futbollit shqiptar, pavarësisht investimeve të mëdha.

Megjithatë edhe aventura në Kategorinë e Parë, nuk do të jetë kaq e lehtë. Këtë e ka treguar edhe barazimi i sotëm me Tomorin në shifrat 1-1. Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Caco në minutën e 11, ndërsa Danaj barazoi shifrat në të 36. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.