“Duhej të tregonim se po luanim në shtëpi”, Ramadani flet pas fitores ndaj Kastriotit: U habita në fund, duhet ta kenë ofenduar rëndë Maganin

0

Egnatia ka arritur që të fitojë me shifrat 2-1 ndaj Kastriotit. Pjesa e parë ishte e gjitha e përgjumur, ndërsa ekipet e kishin lënë që të vendosej gjithçka në të dytën. Fillimisht ishte penalltia e fituar nga Duranski në të 57.

Për shkakun e shumë penalltive të humbura në Kupë, Ramadani ia besoi ekzekutimin Krasniqit. Ky i fundit nuk gaboi dhe arriti që të gjente rrjetën. Shumë raste të shpërdoruara nga ana e Egnatias për golin e dytë dhe Kastrioti barazoi, po sërish, nga 11-metrat.

Lila do të dalonte me dorë topin që po shkonte në portë dhe Kaina e ndëshkoi Pujën nga penalltia. Goli i fitores erdhi në minutën e 89, teksa Ademi fluturoi mbi të gjithë pas një goditje dënimi. Në minutat e fundit ka qen situatë e tensionuar teksa fusha dukej si arenë boksi, atje ku Magani u ndëshkua me karton të kuq. Më poshtë gjeni reagimet e trajnerëve për “Supersport”:

Ramadani: “Duhej të tregonim se po luanim në shtëpi. Ishte një ndeshje me shumë l.uftë sportive. Hiq ato momentet e fundit, me siguri që Maganin e kanë ofenduar rëndë pasi është djal i qetë, duhet të them se e kishim ndeshjen në kontroll dhe po të dyfishonim rezultatin, do ta kishim në kontroll. Kemi pësuar një gol, që e pësojnë edhe ekipet e mëdha, jo vetëm ne. Me pak fat arritëm që të fitonim”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.