Duel shqiptarësh në Kupën e Italisë, kundërshtar i vështirë për Interin në fazën e 1/16-ve

0

Mbrëmjen e djeshme janë përcaktuar edhe skuadrat që do të marrin pjesë në fazën e 1/16-ve për sa i përket Kupës së Italisë. Një fazë kjo që rezervon një duel shqiptarësh, teksa Roma dhe Specia do të vihen përballë njëra-tjetërës, me Kumbullën dhe Ismajlin që do të luajnë për një vend në 8 më të mirat e këtij kompeticioni.

Ndërkohë një kundërshtar i vështirë është rezervuar për Interin, që përballë do të ketë një skuadër si Fiorentina. Milani do të synojë kualifikimin përballë Torinos, ndërsa një rival i lehtë në letër duket për Napolin e Elseid Hysajt, që do të ndeshjet me Empolin. Sa i përket Lacios, kundërshtari i saj do të jetë Parma./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Juventus-Xhenoa

Lacio-Parma

Milan-Torino

Roma-Specia

Napoli-Empoli

Inter-Fiorentina

Sasuolo-Spal

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.